Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karel: Bůh je úžasný

18.02.2008

 

Před časem jsem se dozvěděl od svého manažera úseků, že se moje pracoviště bude muset přestěhovat do jiné místnosti na opačném konci města, protože firma platí vysoký nájem. Začali jsme se na skupince v Lysé za tuto věc modlit. Já jsem začal zjišťovat přes obchodního zástupce, kolik se vlastně platí nájem. Zjistil jsem, že nájem za rok je taková částka, kterou vydělám naší firmě za 40 pracovních hodin. Manažer úseků řekl, že moje údaje bude konzultovat s vedením naší firmy.

 

Modlitby na skupince i v soukromí pokračovaly. Můj mistr a další dva kolegové se také musí přestěhovat na stejné místo jako já. Předem jsme všichni věděli, že nové prostory jsou malé a bude problém se tam vejít s náhradními díly i zkušebními řetězci udržovaného zařízení. Vedení firmy rozhodlo a nedá se diskutovat, zda se tam vejdeme nebo ne. Znovu bylo potvrzeno, že nájem za moji místnost je vysoký a za tři místnosti kolegů také. Budete se stěhovat příští týden.

 

Modlitby stále pokračovaly. Já jsem chodil po svěřeném úseku a prosil: Pane Ježíši, jestli mě chceš mít tady, prosím Tě, pokud je to Tvoje vůle, udělej prosím něco. Nevím co, po lidské stránce se nedá nic dělat. Vím, že život s Tebou je plný zázraků a pro okolí i pro mě někdy nepochopitelných událostí. Ještě jsem všem mým kolegům neřekl, jak je život s Tebou  úžasný.

 

Čtyři dny před stěhováním jsme měli všichni poradu u manažera úseků. Šéf jen tak mezi řečí pronesl : „ Karel je opravdu svatý muž“, když se potřebuji dostat ve špičce v Praze po Jižní spojce na druhý konec Prahy, (tak se to stalo již třikrát) tak si pro něj zajedu a pak Jižní spojku projedeme za 15minut místo jedné hodiny jako jindy. Nepíšu to zde proto, milí sourozenci, že bych se chlubil. To co potom následovalo nám všem doslova vyrazilo dech.

 

Manažer úseků po dohodě s vedením firmy rozhodl takto: Dva mladší kolegové se přestěhují na nové místo a dostanou nové auto Škoda Roomster. Já se svým mistrem, který se ke mně přestěhuje zůstaneme na mém původním pracovišti a dostaneme také nové auto Škoda Roomster. Zázrak se stal, haleluja. Nezbývá než děkovat, jaký je náš Bůh.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář